Kołowrotki spinningowe – test

Zbliża Się sezon polowań na esoxa – króla naszych drapieżników. Jedni poświęcą cały czas na złowienie swojego rekordowego szczupaka inni spróbują spiningować bardziej uniwersalnie starając się złowić okonie, sandacze, pstrągi i bolenie. Wielu z nas czeka w tym roku zakup nowego kołowrotka. Jaki będzie najlepszy dla mojej techniki: wolny czy szybki, mały czy duży a może uniwersalny – nie tylko do spiningu ale i do gruntówki? Mamy nadzieję, że na wasze rozterki znajdziecie odpowiedź w naszej rubryce.

Kołowrotek SHIMANO Aero GT 3010 przeznaczony do łowienia nie tylko spiningiem. Kołowrotek wyposażono w likwidujący drgania system Dyna-Balance oraz SBL-system stałego wychwytu blokady biegu wstecznego. Model GT 3010 posiada łożysko w rolce prowadzącej żyłkę, hamulec z tyłu z dokładnym precyzerem oraz korbkę z podwójnym uchwytem. Zapasowa szpula w komplecie.

Kołowrotek DAIWA Regal – kołowrotek do spiningu i gruntówki. Gyro-Spin to system antydrganiowy zaś Tangle Guard Rotor minimalizuje możliwość zaplątania się żyłki na kabłąku. Łożysko w rolce prowadzącej żyłkę, szybkie zatrzymywanie biegu wstecznego, precyzyjny hamulec z tytu, aluminiowa szpula Long Cast (zapasowa w komplecie), składana korbka.

Kołowrotek SILSTAR XR-35, kołowrotek przeznaczony do spiningu, gruntówki i metod spławikowych. Lekka grafitowa obudowa kryje System Ultra Balance ze stabilizatorem antydrganiowym. Precyzyjny hamulec o dużym zakresie, koniczna szpula do dalekich rzutów wykonana z lekkiego stopu , łożysko w rolce prowadzącej żyłkę, zapasowa szpula w komplecie. Dystrybutor przestrzega przed kupowaniem kołowrotków bez certyfikatów obowiązujących od tego roku. Mogą być to egzemplarze wadliwe lub podróbki.

Kołowrotek MAGNA SLX 35 to kołowrotek przeznaczony do metody spiningowej i gruntowej. Obudowa grafitowa mieści precyzyjny wielotarczowy hamulec umieszczony z tyłu oraz bezgłośną blokadę biegu wstecznego. Przełożenie 1:5,1, szeroka rolka prowadząca łożyskowana teflonem, szpula do dalekich rzutów wraz z zapasową w komplecie.

Kołowrotek DAM-QUICK CAMARO LSB 235 to kołowrotek przewidziany do średniego spiningu. Pojemność szpuli 100m/0,35mm. Mosiężna, frezowana przekładnia, mechanizm spowalniający posuwisty ruch szpuli powodujący równomierne układanie żyłki, szeroka rolka prowadząca żyłkę łożyskowana teflonem, wielotarczowy hamulec umieszczony z tyłu. W kołowrotku zastosowano AVS – Anti Vibro System eliminujący drgania spowodowane ruchem obrotowym kosza.

Kołowrotek SILSTAR DR 35 – szpula typu Long Cast w wraz z zapasową, precyzyjny hamulec tylny o zakresie działania. Przekładnia z wytrzymałych stopów o przełożeniu 1:5,2 oraz lekko i pewnie zamykający się kabłąk plasują ten kołowrotek w grupie spiningowej. Dystrybutor przestrzega przed kupowaniem kołowrotków bez certyfikatów obowiązujących od tego roku. Mogą być to egzemplarze wadliwe lub podróbki.

Kołowrotek CORMORAN Sportline 30 przeznaczony do średniego spiningu oraz metody gruntowej. Grafitowa obudowa, szpula do dalekich wyrzutów pojemności 170m/0,30mm, mechanizm spowalniający ruch posuwisty szpuli powodujący równomierne układanie żyłki, bezgłośna blokada biegu wstecznego, przełożenie 1:5,0. W komplecie zapasowa szpula.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *