Konto osobiste – rodzaje

Konto osobiste to udogodnienie, które dawno wyparło trzymanie oszczędności w przysłowiowej skarpecie. Umożliwia ono przechowywanie pieniędzy w wirtualnej formie, szybkie realizacje przelewów oraz płatności kartą. Jakie są rodzaje kont osobistych?

Konto standardowe

Najczęściej wybierane konto osobiste to podstawowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Umożliwia dysponowanie zgromadzonymi środkami w bardzo funkcjonalny sposób. Posiadając konto standard, można łatwo dokonywać przelewy oraz przeglądać historię transakcji. Najwygodniejsze korzystanie z konta możliwe jest poprzez bankowość elektroniczną. Za pomocą telefonu lub komputera można niezwykle szybko opłacić rachunki, zrobić zakupy, skontrolować wpłaty i wypłaty oraz doładować telefon na kartę.

Konto oszczędnościowe

Konto osobiste może być celowo obwarowane pewnymi restrykcjami. Ilość wypłat konta oszczędnościowego jest ściśle ograniczona – zwykle do jednej w ciągu miesiąca. Pozostałe wiążą się z opłatami. Dzięki temu można zyskać dodatkową motywację do gromadzenia nadwyżek środków na osobnym koncie. Dodatkową korzyścią są wpłaty wynikające z oprocentowania takiego konta. Nie są to ogromne kwoty, jednak warto rozważyć tę formę oszczędzania. Odsetki będą rosły wraz z gromadzeniem większych pieniędzy. Więcej informacji na temat konta osobiste szukaj na stronie rachunekwbanku.pl

Konto premium

Konta premium dedykowane są osobom o wysokich comiesięcznych wpływach. Tego rodzaju konto osobiste jest zazwyczaj zupełnie bezpłatne, włączywszy w to korzystanie ze wszystkich bankomatów w Polsce (lub nawet na świecie). Klient premium może liczyć na korzystniejsze warunki lokat i kont oszczędnościowych. Często może też negocjować warunki kredytów, a do dyspozycji dostaje bezpłatnego doradcę.

Konto dla dzieci

Dziecko może posiadać konto osobiste już od 13. roku życia. Warunkiem jest podpisanie umowy z bankiem przez rodzica lub opiekuna prawnego. Jego prowadzenie jest zwykle bezpłatne lub wiąże się z niskimi opłatami. Możliwość korzystania z konta dla dzieci ustaje w momencie uzyskania przez dziecko pełnoletności. Czasami przyjmuje się 20. lub 21. rok życia.

Dobry wybór

Wybór konta należy uzależnić od swoich potrzeb i możliwości. Można posiadać kilka kont jednocześnie – np. konto standard połączyć z oszczędnościowym. Dzięki temu można łatwo kontrolować zarówno bieżące wydatki, jak i pulę oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *